Działalność

Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Stróżach zakupiło nowy 17- sto osobowy autobus marki Iveco, dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Z pojazdu będą korzystać uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach.
Samochód zakupiony został w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami – Likwidacja barier transportowych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach”.

Stowarzyszenie  założyło  30 grudnia 2015 r. Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach, który otacza opieką 35 uczestnikami oraz zatrudnia 16 osób. Celem Warsztatu jest stopniowe usamodzielnianie uczestników – od nauki wykonywania codziennych czynności, poprzez samodzielność społeczną, do podjęcia zatrudnienia. Warsztat realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego i aktywnego życia na miarę jej indywidualnych możliwości. 

Stowarzyszenie w roku 2017 zakupiło na potrzeby WTZ Dzierżaniny samochód osobowy marki Opel Vivaro przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych  w tym osób na wózku inwalidzkim. Koszt zakupu samochodu wyniósł 116,500 zł (dofinansowanie z PFRON w kwocie 80 tyś. zł, reszta kwoty pochodziła od sponsorów).

Skip to content