I w zadumie – Święto Niepodległości” i z przytupem – „Zabawa Andrzejkowa” 2016

W dniu 17 listopada 2016r. przed zabawą andrzejkową odbył się program słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu „ Orchidea” i uczestników ŚDS z okazji Święta Niepodległości. Uczczenie narodowego Święta Niepodległości w naszym Domu, to  recytowanie wierszy oraz radosny i patriotyczny śpiew artystów wraz z  publicznością.  W tym roku połączony z tańcem krakowiaka.

W naszej rodzimej kulturze nie brakuje pięknych tradycji, które dostarczają nam mnóstwo radości i okazji do spotkań w gronie najbliższych znajomych i przyjaciół. Jedną z nich była zabawa andrzejkowa w naszym Domu. Swoją obecnością zaszczycili nas Ojcowie i Braciszkowie z Klasztoru Franciszkanów z Zakliczyna oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy ze Stróż.
Andrzejki to nie tylko imieniny każdego Andrzeja, ale także znany od wieków zwyczaj kojarzący się z niewinnymi wróżbami i zabawami. Dzięki temu wieczorowi mogliśmy się wszyscy zebrać na świetlicy Budynku Głównego i przeżyć tajemniczy wieczór pełen sympatycznych wróżb, wesołej zabawy i tańca przy muzyce naszej „nadwornej” orkiestry. W przerwach zabawy czekały na nas pyszne poczęstunki.

Skip to content