Jubileusz 70 – lecia Domu Pomocy Społecznej w Stróżach

Rok 2021 jest szczególnym rokiem w historii naszego Domu, ponieważ przypada w nim rocznica 70-lecia rozpoczęcia działalności.

„Przez całe życie człowieka czas przemawia do niego z przeróżnych językach: miłości, wiary, doświadczenia, historii i wspomnień … Najlepiej zapamiętujemy chwile radosne i ważne, bo one kształtują Nas jako ludzi i są dla nas skarbnicą doświadczeń do dalszego, lepszego – mądrzejszego – życia. Ten piękny jubileusz jest symbolem wzruszeń, zadumy, refleksji i wspomnień, które choć minione, zawsze pozostaną w naszej pamięci” – tymi słowami 12 sierpnia 2021 roku rozpoczęła swoje przemówienie na „Jubileuszu 70-lecia Domu Pomocy Społecznej w Stróżach” Dyrektor DPS p. Małgorzata Chrobak .

Pani Dyrektor wyraziła uznanie dla wysiłku i pracy swoich poprzedników oraz pracowników, którzy tworzyli przez ostatnie 70 lat ten Dom wysoko stawiając poprzeczkę następcom oraz tworząc klimat wzajemnej życzliwości i odpowiedzialności. Złożyła także podziękowania, władzom wojewódzkim, powiatowym, gminnym, sąsiadom, sprzymierzeńcom i przyjaciołom Domu oraz zespołowi obecnych pracowników za wszystko to, co powstało i co powstaje, za wspólne działania na rzecz osób dotkniętych niepełnosprawnością mieszkających w DPS-ie.

Po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, kolejnym punktem programu były przemówienia okolicznościowe. Jako pierwszy zabrał głos przedstawiciel Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej p. Jacek Kowalczyk, następnie Starosta Powiatu Tarnowskiego p. Roman Łucarz, Wicestarosta Powiatu p. Jacek Hudyma, wieloletni poseł ziemi tarnowskiej i honorowy Obywatel Gminy Zakliczyn p. Michał Wojtkiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn p. Dawid Chrobak. Padło wiele życzliwych słów, gratulacji i podziękowań.

Swoją obecnością zaszczycili nas także: Radny Powiatu Tarnowskiego p. Józef Gwiżdż, Sekretarz Powiat Tarnowskiego p. Wacław Prażuch wraz z małżonką, Dyrektor PCPR w Tarnowie p. Anna Górska, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn p. Dawid Drukała oraz Redaktor Naczelna „Głosiciela” p. Monika Kulak.

Przybyli również dyrektorzy z delegacjami mieszkańców z zaprzyjaźnionych DPS-ów: z Karwodrzy, Nowodworza, Wietrzychowic, Sieradzy, z DPJ w Zakliczynie oraz uczestnicy ŚDS Stróże i WTZ Dzierżaniny. W spotkaniu wzięli także udział byli dyrektorzy DPS-u: p. Daniel Mosio oraz p. Jan Rogowski.

Po przemówieniach, na dziecińcu Domu zatańczono Poloneza, po czym wszyscy udali się na spektakl przygotowany przez mieszkańców z zespołu „Orchidea”. Atmosferę dworskiego życia XIX można było odczuć od początku świętowania, o co postarał się zespół smyczkowy, prezentując swój repertuar. Było to bardzo ważne dla samego przedstawienia i całości świętowania, żeby już od początku poczuć ten klimat. Przedstawienie wszystkim bardzo się spodobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po nim wszyscy udali się na poczęstunek.

Podczas wspólnego biesiadowania mieszkańcy i goście bawili się już tradycyjnie przy dźwiękach zaprzyjaźnionego zespołu „GAMA”. Nie zabrakło oczywiście jubileuszowego tortu, stoisk z napojami, popcornem, watą cukrową, „chłopskim jadłem” oraz przysmakami z grilla. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa oraz fotobudka.

Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Stróżach serdecznie dziękują za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością, za wspólne świętowanie i za stworzenie rodzinnej atmosfery pełnej ciepła i życzliwości.

Skip to content