„Mobilne Muzeum Multimedialne” w Zakliczynie

W dniu 25 września br. Pani Dyrektor wraz z delegacją mieszkanek i uczestnikami Środowiskowego Domu udała się do Zakliczyna, aby zobaczyć wystawę  Mobilne Muzeum Multimedialne. Jest to projekt edukacyjny i kulturalny, który od czerwca przemierza całą Polskę. Ekspozycja ma na celu przybliżenie wiedzy na temat historii II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom oraz rodzimym wynalazkom. 

W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa.

Cały projekt Mobilnego Muzeum ma przede wszystkim zachęcić społeczeństwo do włączenia się we wspólne świętowanie jubileuszu 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wystawa w Mobilnym Muzeum Multimedialnym została zaprojektowana z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych i interaktywnych najnowszej generacji. Dzięki temu, wiele różnych filmów czy fotografii zostało zaprezentowanych w sposób bardziej atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Wystawa obfituje w szeroką gamę materiałów pochodzących z archiwów, bibliotek i muzeów, a znaczna część prezentowanych materiałów zwykle nie jest udostępniona.

Wystawa została przygotowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, w ramach Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości RP.

Zakliczyn jest jednym z 56 miast w całej Polsce, do którego trafiła ekspozycja.

Skip to content