Na Majówkę nowym samochodem

Środowiskowy Dom Samopomocy w Stróżach po raz trzeci zorganizował imprezę integracyjną dla uczestników swojej placówki oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych ŚDS, a także mieszkanek DPS Stróże. Impreza ta zbiegła się w czasie z przekazaniem nowego samochodu Ford Transit Custom dla Domu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Uroczystego przekazania na ręce Pani dyrektor Małgorzaty Chrobak dokonał wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, a poświęcił ojciec gwardian – Tomasz Kobierski. W tej kameralnej, ale doniosłej uroczystości uczestniczyli również radni Rady  Powiatu Tarnowskiego – Dawid Chrobak i Kazimierz Korman, a także dyrektor PCPR – Wiesława Iwaniec oraz jej zastępca – Krzysztof Sobczyk oraz wielu innych zaproszonych gości. Dotychczasowe samochody, którymi dysponuje nasza placówka są mocno wyeksploatowane, dlatego cieszy fakt, że Dom staraniem Pani dyrektor, wszedł w posiadanie bezpiecznego, nowego samochodu. Po uroczystości przekazania odbyła się zabawa taneczna, oczywiście z samochodem w tle. Mimo chłodu, jaki panował na dworze wszyscy goście i uczestnicy świetnie się bawili przy dźwiękach zespołu GAMA. Konkursy i zabawy poprowadziła Kasia Gondek – pracownik socjalny.

Zabawy rozgrzewały ducha, a dla rozgrzania ciała podawano kiełbaski z gorącego grilla i ciepły bigos. Majówka w ŚDS wpisuje się w cykl imprez organizowanych na terenie DPS, które szeroko słyną świetną organizacją. Już w sierpniu odbędzie się kolejna wielka impreza pn. Biesiada w DPS Stróże. 

Skip to content