Najpiękniejsze dni w roku

„Wigilia przystrojony biało stół
Zaprasza siądź z nami wraz gościu nasz
Opłatek weź i z nami dziel
bo dzisiaj radość gości w nas.” 

Wigilia i święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych dni w roku i trudno znaleźć w Polsce kogoś, kto myśli inaczej. Zapach choinki, blask lampek odbijających się w kolorowych bombkach, serdecznych spotkań, składania życzeń, atmosfera przygotowań i oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, stół nakryty białym obrusem i opłatek… Najcenniejsze, najmilsze wspomnienia z rodzinnego domu, z dzieciństwa.

14 grudnia 2019 r. delegacja mieszkanek naszego Domu wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Chrobak wzięły udział w przedświątecznym spotkaniu opłatkowym dla osób starszych i samotnych zorganizowanym przez Klub Gastronom działający przy Zespole Szkoły Ponadpodstawowej w Zakliczynie. Przy wigilijnym stole zasiedli zaproszeni przedstawiciele samorządu, duchowieństwa, seniorzy, osoby starsze i samotne oraz ludzie dobrego serca. Nie zabrakło oczywiście pysznych potraw wigilijnych przygotowanego przez uczniów tamtejszej szkoły, wspólnego kolędowania oraz wizyty św. Mikołaja.  Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniałą ucztę i serdeczną, ciepłą atmosferę.

15 grudnia 2019 r. w Domu Weselnym „Tara” odbyło się spotkanie wigilijne naszych mieszkanek ze swoimi rodzinami. Przybyło wiele rodzin, a najpiękniejsze w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest spotkać się z najbliższymi, złożyć sobie życzenia, połamać się opłatkiem, wspólnie zaśpiewać kolędy. Radość udzieliła się wszystkim – mieszkankom, ich rodzinom i pracownikom. Zawsze takie chwile są pełne wzruszeń, bo bliskości i ciepła rodziny nie da się niczym zastąpić. Na uroczystości nie zabrakło oczywiście Pani Dyrektor Małgorzaty Chrobak oraz o. Nataniela Marchwianego – kapelana Domu. To był piękny dzień.

Również w tym samym dniu tj. 15 grudnia delegacja mieszkanek naszego Domu wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Chrobak udała się na spotkanie opłatkowe, które miało miejsce w remizie w Stróżach. Dziękujemy Stowarzyszeniu ” Pod Bocianim Gniazdem” za zaproszenie, wspaniałą atmosferę, moc serdeczności i możliwość spotkania z wspaniałymi ludźmi.

Skip to content