Projekt „Twój los w Twoich rękach”

Projekt pod nazwą „Twój los w Twoich rękach” prowadzony jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie od 2010 roku. Przez okres trzech lat uczestnikami projektu byli różni beneficjenci.

W 2012 roku 27 mieszkanek z naszego Domu oraz 3-ech uczestników z ŚDS wyjechało nad Morze Bałtyckie na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Ustki w dniach 22.06.2012 – 08.07.2012. Pobyt nad morzem był wspaniałym przeżyciem dla większości uczestników, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy zobaczyli morze na własne oczy. 

Ba, nie tylko zobaczyli, ale mieli okazję nie jeden raz  kąpać się i opalać na wspaniałej plaży, ponieważ pogoda w przeważającej części pobytu dopisała. Wypoczynek był bardzo urozmaicony. Na początku kierownictwo hotelu „Azoty” zorganizowało  wycieczkę mini ciuchcią po Ustce. Nie brakowało wieczorków tanecznych, grillowania przy ognisku, śpiewu karaoke, występów lokalnych gwiazd. Ponadto każdy z uczestników już na początku turnusu został zakwalifikowany przez lekarza do odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych, poprawiających kondycję i ogólne samopoczucie uczestników. Odbył się również rejs kutrem rybackim po Morzu Bałtyckim oraz piesza wycieczka do Muzeum Chleba w Ustce. Mieszkanki często spacerowały z opieką brzegiem morza wdychając dobroczynny jod.   Znad Morza Bałtyckiego oprócz muszelek pełnych szumu fal morskich przywieźliśmy niezapomniane wspomnienia i piękną opaleniznę. Projekt wiązał się nie tylko z wyjazdem nad morze. Mieszkanki zostały objęte opieką psychologiczną, odbywały się również spotkania z doradcą zawodowym. Niezwykle ciekawym zajęciem był kurs decoupage, czyli techniki ozdabiania przedmiotów. Bardzo spodobał się on mieszkankom, które szybko nauczyły się tej nowej formy zdobienia drewna, szkła, metalu, plastiku oraz innych materiałów. W ramach projektu czeka nas jeszcze czterodniowy wyjazd w październiku na Pojezierze Brodnickie do miejscowości Rytebłota oraz uroczyste zakończenie projektu w tarnowskim hotelu Bristol. 

Skip to content