„Przysięgali służyć wiernie…” Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zakliczynie

1 marca 2019 r. po raz dziewiąty obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania – Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.

Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.

W dniu pamięci o Żołnierzach Niezłomnych delegacja mieszkanek naszego Domu udała się do Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, aby wziąć udział w akademii pt. „Przysięgali służyć wiernie… O rodzinie Niezłomnej opowieść” poświęconej tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz ich rodzinom. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie tamtejszej szkoły w ramach Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodym artystom gratulujemy pięknego występu i dostarczenia widzom wielu wzruszeń i wspomnień.

Skip to content