Śniadanie Wielkanocne 2019

„Są takie święta raz w roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra, a w naszych sercach radość trwa.”

Wielkanoc to najważniejsze święta w roku liturgicznym. Jak wskazuje nazwa, to Wielka Noc, bo właśnie w nocy – z Wielkiej Soboty na Wielka Niedziele – świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa, pokonanie śmierci i rozpoczęcie nowego  życia.

To z Wielkanocą wiąże się najbogatsza tradycja, tj. święconka, kolorowanie pisanek, uroczyste Śniadanie Wielkanocne, czy Śmigus Dyngus. Czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego to jednak nie tylko czas radości i świętowania, ale też czas refleksji nad życiem doczesnym.

17 kwietnia 2019 r. w naszym Domu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Spotkanie rozpoczęło się montażem słowno – muzycznym o tematyce wielkopostnej przygotowanym przez  mieszkanki z zespołu „Orchidea”. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Michał Wojtkiewicz Poseł na Sejm RP oraz Pan Dawid Chrobak burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. Tradycyjnie po uroczystościach duchowych odbyła się degustacja potraw świątecznych.

Skip to content