Wigilia 2012

I znów nadszedł czas Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Na wigilijnym stole zabłysnęła świeca – symbol mającego przyjść na świat Jezusa Chrystusa. Jak  co roku na świetlicy zgromadziły się mieszkanki z Panią Dyrektor i Kierownikiem działu opiekuńczo-terapeutycznego oraz personel Domu.

Po odczytaniu fragmentu z Pisma Świętego i modlitwie, każdy dostał opłatek. Popłynęły życzenia. Wszyscy zaśpiewali kolędy, po czym udaliśmy się na wieczerzę wigilijną do stołówki. Tradycyjnie podane zostały staropolskim zwyczajem dania: barszcz z uszkami, ryba z ziemniakami i kapustą, pierogi z kapustą oraz wspaniały groch ze śliwkami, a do tego kompot ze suszu. Po wieczerzy mieszkanki dostały również ciasto.

Czas Wigilii to czas szczególny, również w naszej placówce, kiedy kończymy czas oczekiwania na nadchodzącego Mesjasza w osobie Dzieciątka Jezus. A po nim przychodzi czas radości, świętowania i niezwykłej atmosfery świat. Cały dom tonie w migoczących blaskach lampek choinkowych i dekoracjach świątecznych. Pachnie świeżością gałązek choinkowych, a w sercach mieszkanek gości wspaniały duch Świąt Bożego Narodzenia.

Skip to content