Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Od 4 do 6 lipca br. Uczestnicy Naszego Warsztatu wspólnie z grupą mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej w Stróżach udali się do cudownej i bardzo malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Jako pierwsze odwiedzili piękny zamek w Mosznej oraz Minieuroland w Kłodzku. W Parku Miniatur Minieuroland podziwiali ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to w otoczeniu pięknego ogrodu, z tysiącem unikatowych gatunków drzew i krzewów. W trakcie Naszej wycieczki udało nam się trafić na odbywający się tam Festiwal Kwiatów. Odbywa się on od końca czerwca aż do końca października i jest jedną z największych imprez na Dolnym Śląsku. Jego uroczyste otwarcie, co roku przypada na pierwszy weekend wakacji. Ilość roślin była naprawdę oszałamiająca.

Naszym kolejnym punktem wyprawy był Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach. Wizyta w pracowni garncarskiej była niezapomnianym przeżyciem, każdy bez względu na wiek i zdolności miał możliwość wykonania własnoręcznego dzieła na kole garncarskim.

Później w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, zgromadzeni poznali historię powstawania papieru i papiernictwa, zobaczyli dawne urządzenia produkcyjne oraz materiały piśmiennicze sprzed stuleci. Uczestnicy wycieczki poznali etapy wytwarzania papieru. Współcześnie Zakład Papieru Czerpanego został przemianowany na Muzeum Papiernictwa z możliwością wytworzenia na zamówienie papieru czerpanego metodą tradycyjną.

Na trasie naszej wyprawy znalazł się również zamek Książ z cudowną Palmiarnią w Wałbrzychu, Kościół Pokoju w Świdnicy. Piękne widoki zachęcały do zwiedzania. Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Wszyscy uczestnicy wrócili z głowami pełnymi nowej wiedzy.

Skip to content