Wznowienie działalności Warsztatu

Od 12 marca nasi Uczestnicy musieli zostać w domu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W salach, dotychczas gwarnych, zapadła cisza, a personel dokonał dezynfekcji pomieszczeń. Sytuacja taka miała potrwać aż do początku czerwca.

Pracownicy WTZ postanowili włączyć się w walkę z pandemią. Niemal wszyscy nauczyli się szyć maseczki mające chronić przed rozprzestrzenianiem się choroby. Przez cały kwiecień i maj słychać było pracę maszyn do szycia, które rozstawiliśmy w każdej Sali zajęciowej aby móc zachować od siebie bezpieczną odległość. Uszyliśmy ponad 2 tysiące maseczek na potrzeby Centrum Sztuki Mościce, Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenia Przyjaciół DPS Stróże oraz dla naszego Warsztatu. Tym samym dołożyliśmy swoją cegiełkę do zwalczania skutków pandemii.

W tym samym czasie pracownia stolarska kontynuowała działalność, dokonując licznych prac konserwacyjnych oraz rozpoczynając budowę altany przy budynku WTZ mającej służyć Uczestnikom w lepszych czasach.

Od 25 maja rozpoczęliśmy powrót do pełnej działalności Warsztatu. Opracowaliśmy procedury mające zapewnić bezpieczeństwo personelowi i uczestnikom, przygotowaliśmy sale do pracy w mniejszych grupach i zapewniliśmy środki dezynfekcji oraz ochrony osobistej. Od 1 czerwca, przyjęliśmy Uczestników, którzy z wytęsknieniem oczekiwali na powrót do naszej placówki. Pracę zorganizowaliśmy w zgodzie z opracowanymi procedurami bezpieczeństwa.

    

Skip to content