XIII Biesiada DPS Stróże 2016

Inaczej być nie mogło. Słoneczny, piękny, ciepły dzień. Od rana mnóstwo krzątaniny. Dziewczyny z terapii zakładają dekorację, na świetlicy inna żeńska brać szykuje salę bankietową, panowie na klombie rozkładają namioty, parasole, stoły i ławki, Pani Stenia na ostatniej generalnej próbie dopracowuje z ekipą naszych aktorów ostatnie szlify przed przedstawieniem. Gra muzyka, robi się kolorowo od baloników, kwiatów, dekoracji. Każdy wie co do niego należy, mieszkanki pomagają zakładać białe obrusy, układają stołki, każda wyznaczona grupa układa swoje stoisko z ciastem, owocami, napojami, chłopskim jadłem, stoisko z grillem.

Tak co roku wygląda przygotowanie naszej imprezy. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania integracyjnego były akcenty muzyczne, a dominujące kolory to czerwony i złoty. Również występ artystyczny oparty był na muzycznych hitach największych przebojów lat 80 i 90-tych. I tak wśród mnóstwa pracy dobiegła godzina rozpoczęcia imprezy. Jak co roku, także i tym razem zawitali na niej Starosta Pan Roman Łucarz, Członek Zarządu Pan Jacek Hudyma, Pani Dyrektor PCPR Wiesława Iwaniec oraz jej Zastępca Pan Krzysztof Sobczyk. Na imprezę przybyli również Radni Powiatowi Pani Irena Kusion oraz Pan Kazimierz Korman oraz gospodarz Gminy Zakliczyn Burmistrz Pan Dawid Chrobak i Jego Zastępca Pan Dawid Drukała wraz z radnym Stróż Panem Maciejem Krakowskim i Przewodniczącą Rady Miasta Zakliczyn Panią Anną Moj. Wraz ze swoimi podopiecznymi z zaprzyjaźnionych dps-ów przybyli dyrektorzy tych placówek, dyrektorzy pobliskich szkół oraz poprzednicy obecnej Pani Dyrektor naszego Domu Pan Daniel Mosio i Pan Jan Rogowski. Obecna była również Dyrektor SFOP Pani Barbara Żychowska. Na uroczystości nie zabrakło Ojców Franciszkanów – Ojca Gwardiana Tomasza Kobierskiego oraz Ojca Kapelana Grzegorza Chomiuka  wraz z klerykami. Obecni byli również przedstawiciele grona wspierających nasze stowarzyszenie sponsorów oraz przyjaciele naszego Domu.

Kilka minut po 15-tej Pani Dyrektor rozpoczęła spotkanie powitaniem wszystkich gości, a Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół DPS w Stróżach Pani Danuta Majewska odczytała słowa gratulacji jakie zawarł w liście do uczestników spotkania Wojewoda Małopolski Pan Józef Pilch. Następnie głos zabrali Pan Roman Łucarz, Pan Jacek Hudyma oraz Pan Dawid Chrobak dziękując za zaproszenie i gratulując organizacji pięknej imprezy. Po przemówieniach rozpoczęło się przestawienie. Hity światowych przebojów zaśpiewali Romina Pawer i Al Bano, Zbigniew Wodecki, zespół Happy End, bracia Golcowie, Maryla Rodowicz i Kleo. Niebywały aplauz po wykonaniu każdego z utworów odzwierciedlał wrażenia publiczności. Po uczcie artystycznej wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na ucztę biesiadną złożoną z wielu specjałów kuchni polskiej. A po obu ucztach nadszedł czas na wspaniałą zabawę. Do tańca przygrywał nasz niezawodny zespół GAMA oraz goście artyści – zespół „Krzagolec – Gang”.

Podczas zabawy można było kupić losy z pięknymi nagrodami, zjeść watę cukrową, wziąć udział w przejażdżce samochodami osobowymi retro – czerwonym kabrioletem Alfa Romeo i niebieskim Moskwiczem. Odbyły się konkursy dla przybył gości uwieńczone podarunkami dla wszystkich biorących w nich udział.  Zabawa była radosna, skoczna i wyśmienita, a wieczorem kiedy słońce schowało się za horyzontem niebo zaiskrzyło się od kolorowych fajerwerków. I tak trud przygotowań zamienił się w niepowtarzalną, pełną niesamowitych wrażeń, wspaniałą zabawę do późnego wieczoru.

Skip to content