XIV Biesiada Domu Pomocy Społecznej w Stróżach 2017

W dniu 31 sierpnia odbyła się 14-ta Biesiada w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania rekreacyjno-integracyjnego były klimaty chińskie. W tym roku zaszczyciły nas swoją obecnością władze wojewódzkie, władze powiatowe, władze gminne, dyrektorzy z mieszkańcami zaprzyjaźnionych DPS-ów, sponsorzy i przyjaciele.

Na początku Biesiady Pani Dyrektor Małgorzata Chrobak przywitała wszystkich gości. Następnie głos zabrał goszczący u nas po raz pierwszy Wicewojewoda Małopolski Pan Józef Gawron. Jak co roku w tym ważnym dla nas wydarzeniu głos zabrał  Starosta Powiatu Tarnowskiego Pan Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Pan Jacek Hudyma i Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak. Po przemówieniach delegacja mieszkanek naszego Domu złożyła serdeczne podziękowania za wspaniały dar, jakim jest uregulowanie sprawy własności naszego Domu. Mieszkanki z zespołu „ Orchidea” zaprezentowały się w opowieści o cudownym słowiku, który pięknym śpiewem cieszy, wzrusza i uzdrawia.

Po występie naszych mieszkanek był czas na wysłuchanie utworów Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Pani Krystyny Man Li Szczepańskiej pianistki pochodzącej z Pekinu nazwanej chińską perłą w muzycznej koronie świata. W tańcu „ Deszczowa elegancja” nasze mieszkanki utworzyły wirujący dywan o barwnym wzorze za pomocą parasolek. Kolejną porcję muzyki dostarczyły nam córki Pani Krystyny Man Li Szczepańskiej: 9-letnia AwazLili,która zagrała na wiolonczeli, zaś 5 letnia Miranda zagrała na skrzypcach. Następną atrakcją na tegorocznej Biesiadzie był występ Młodzieżowego Klubu Karate z Gromnika, który prezentował pokaz podstawowy  kihon, ido-geiko – formy w ruchu, test tamashiwari – rozbijanie przedmiotów, oraz elementy samoobrony. Gwiazdą wieczoru Biesiady 2017 był Pan Mateusz Mijal – wokalista i kompozytor. Podczas wspólnego biesiadowania mieszkanki i goście bawili się przy muzyce, korzystali ze stoisk z ciastami, owocami, napojami, „ chłopskim jadłem” oraz grillowanymi smakołykami. Jak co roku dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Po wykupieniu losów odbyło się losowanie 14-tu szczęśliwych numerów do pokaźnych nagród. Wszyscy bawili się wspaniale do późnych godzin wieczornych.

Skip to content