XIX Biesiada DPS Stróże 2022

Wakacje, urlop, słońce, samolot… co może pójść nie tak? Wydaje się, że nic, ale niestety życie lubi płatać figle. Jeżeli się jednak współpracuje, to nie ma przeszkód, których się nie da pokonać. Bo przecież „W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele.” Aby się o tym przekonać, zaprosiliśmy naszych wspaniałych gości 23 sierpnia 2022 r. w podróż… a dokąd?  Na Hawaje… które były motywem przewodnim XIX Biesiady DPS Stróże.  Było kolorowo i klimatycznie.

Na zabawę integracyjną do naszego Domu przybyły jak co roku dyrekcje i delegacje mieszkańców z zaprzyjaźnionych DPS-ów z Nowodworza, Sieradzy, Karwodrzy, Wietrzychowic, Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach oraz  Środowiskowego Domu Samopomocy w Stróżach.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Roman Łucarz – Starosta Powiatu Tarnowskiego, Pan Jacek Hudyma – Wicestarosta Powiatu Tarnowskiego, Pan Wacław Prażuch – Sekretarz Powiatu Tarnowskiego, Pani Irena Kusion – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Pan Józef Gwiżdż – Radny Powiatu Tarnowskiego,  Pani Anna Górska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie,  Pan Krzysztof Małek – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, Pan Dawid Chrobak – Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Pan Dawid Drukała – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, pani Anna Moj – Przewodnicząca Rady Miejskiej w  Zakliczynie, Pani Anna Piotrowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Zakliczynie, Pani Monika Kulak – Zastępca Dyr. ZCK w Zakliczynie, Redaktor Naczelny „Głosiciela”, Pani Barbara Żychowska – Dyrektor Administracyjna Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Pan Marcin Sacha – Kierownik Posterunku Policji w Zakliczynie, byli dyrektorzy jednostki: Pani Małgorzata Chrobak – obecnie  Kierownik WTZ Dzierżaniny, Pan Daniel Mosio oraz Pan Jan Rogowski,  Pani Renata Rubacha – Dyrektor DPS w Sieradzy,  Pan Ryszard Kuczyński – Dyrektor DPJ w Zakliczynie, Pani Agnieszka Gierałt – Kierownik ŚDS Stróże, Pani Danuta Majewska – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Stróżach, Ojciec Jakub Metel – Kapelan Naszego Domu wraz z nowicjuszami,.

Na początku Biesiady Pani Dyrektor Monika Chrobak powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrał Pan Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz wraz z Wicestarostą Powiatu Tarnowskiego Panem Jackiem Hudymą oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak.

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję przez zespół „Orchidea” składający się z mieszkańców naszego Domu.  Aktorzy zaprosili gości do przeżycia wraz z nimi przygody, która przydarzyła się im na Hawajach. Przedstawienie dostarczyło widzom przedniej rozrywki, ale także ukazało wartości i potrzebę współpracy, o czym tak często się dzisiaj zapomina.

Podczas wspólnego biesiadowania mieszkańcy i goście bawili się już tradycyjnie przy dźwiękach zaprzyjaźnionego zespołu „GAMA”. Nie zabrakło stoisk z ciastami, watą cukrową, popcornem, napojami oraz przysmakami z grilla. Dużym powodzeniem cieszył się Tiki Bar, który serwował pyszne koktajle bezalkoholowe przygotowywane przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie pod kierownictwem Pani Marty Kwaśniewskiej – Kobylarczyk, robienie dużych baniek mydlanych, a także fotolustro, ścianka z kolorowych balonów i huśtawka gdzie każdy uczestnik mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, wspaniała zabawę i do zobaczenia za rok.

Tak wspaniała impreza mogła udać się dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odział Tarnów oraz hojnym darczyńcom:

 1. Mała Gastronomia Bar TROPIC
 2. Firma „WOLIMEX”
 3. „TAR-GROCH-FIL”
 4. F.H. JAJ – POL
 5. AL.CAPONE Sp. z o.o.
 6. Firma ROLESKI Sp.J.
 7. Restauracja „PERŁA DUNAJCA”
 8. Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL
 9. APTEKA RODZINNA
 10. Firma „PAWIK”
 11. F.”TAM” Tadeusz Świerkosz
 12. „MLEKOVITA”
 13. F.H.U. ANITEX
 14. Zakłady Mięsne Wiesław Leśniak
 15. CECHINI Dystrybucja sp. z o. o.
 16. Apteka „Zdrowe Ceny” Sp. J.
 17. TZMO Toruń Sp. z o.o.
 18. Stacja Paliw OLSZAŃSKI
 19. Firma ANEXPOL
 20. Chemobudowa – Kraków S.A
 21. „Zieleniak” Zakliczyn
 22. WALDIMAX Waldemar Biel
 23. F.H-U Pani Iwona Średniawa
 24. KOSTER II
 25. Przed. Tech-Usługowe PROSYSTEM
 26. JAWIT Sp.J.
 27. Piekarnia „Anka”
 28. „A- Zet”
 29. Wypożyczalnia strojów „Anex”
Skip to content