Czas wigilijnych spotkań

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy;

Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań, składania życzeń. Blask choinki, atmosfera przygotowań, stół nakryty białym obrusem i opłatek są najważniejszym symbolem religijnej tożsamości.

Na pierwsze wigilijne spotkanie udaliśmy się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie 15 grudnia br. Delegacja naszych mieszkanek wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Chrobak wzięła udział w 18. „Wigilii dla starszych i samotnych”. Głównym organizatorem tej uroczystości był Klub „Gastronom ” działający przy ZSP w Zakliczynie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie. Przy wigilijnym stole zasiedli zaproszeni przedstawiciele samorządu, duchowieństwa, seniorzy, osoby starsze i samotne oraz ludzie dobrego serca. Nie zabrakło oczywiście pysznych potraw wigilijnych przygotowanego przez uczniów tamtejszej szkoły, wspólnego kolędowania oraz wizyty św. Mikołaja. 

Druga z wigilii to spotkanie mieszkanek ze swoimi rodzinami, które odbyło się w naszym Domu w niedzielę, 16 grudnia. Przybyło wiele rodzin, a właśnie to jest najpiękniejsze w okresie Świąt Bożego Narodzenia – spotkać się z najbliższymi, złożyć sobie życzenia, połamać się opłatkiem, wspólnie zaśpiewać kolędy. Na uroczystości nie zabrakło oczywiście Pani Dyrektor Małgorzaty Chrobak oraz o. Wacława Bujaka – kapelana Domu.

Również w tym samym dniu tj. 16 grudnia delegacja mieszkanek Naszego Domu uczestniczyła w uroczystym spotkaniu wigilijnym na które zaprosiło nas zaprzyjaźnione stowarzyszenie  „Pod Bocianim Gniazdem” ze Stróż.

24 grudnia w uroczystym nastroju odbyła się wigilia w Naszym Domu. Świąteczna i rodzinna atmosfera przepełniona wzajemną życzliwością i zrozumieniem towarzyszyła mieszkańcom i pracownikom naszego Domu.  Kapelan Domu o. Wacław odmówił modlitwę i życzył wszystkim pogodnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Pani Dyrektor Małgorzata Chrobak życzyła wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i aby w tym samym gronie spotkać się za rok.  Następnie  przy dźwiękach kolęd łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia świąteczne, które dostarczyły naszym podopiecznym wielu wzruszeń. Na stole nie zabrakło także tradycyjnych potraw wigilijnych.  Po wspólnej wieczerzy śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy, które dały wiarę i nadzieję na lepsze jutro. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wspólnie spędzone chwile.

Skip to content