Dzień Kobiet 2013

Podobnie, jak w latach ubiegłych Dzień Kobiet jest obchodzony w naszym Domu bardzo uroczyście. Podczas przedstawienia pt. „Marzenia Dobrawy” uczestnicy ŚDS w Stróżach, jak i nasze mieszkanki przenieśli nas w czasy średniowieczne. W pewnej krainie młody myśliwy imieniem Ścibor (Grzegorz Sorys) toczył rozmowę ze swoją matką (Ludwika Ślęczek), że czas najwyższy poszukać sobie wybranki serca.

Pewnego razu  młody myśliwy wraz ze swoim ojcem (Piort Michalik), tropiąc zwierzynę w dzikiej kniei natknęli się na zaplątaną w krzaku piękną Dobrawę. Jak to w takich historiach bywa, młody myśliwy i Dobrawa od razu przypadli sobie do gustu i po pewnej (wesołej wymianie zdań) postanowili resztę życia spędzić razem. Ta krótka historia spotkania młodych ludzi ukazała, że miłość można spotkać wszędzie.

Było to piękne przesłanie dla wszystkich Pań z okazji ich święta. Po przedstawieniu męska część grupy wręczyła Pani Dyrektor piękny bukiet tulipanów, a każda mieszkanka otrzymała ręcznie robiony kwiatuszek przymocowany do papierowego serduszka oraz słodycze.

Skip to content