Dzień Niepodległości Polski

13 listopada 2012r. w naszym Domu obyło się przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości Polski. Mieszkanki wraz z uczestnikami ŚDS zaprezentowali program słowno muzyczny, który przybliżył historie tamtego okresu i zmagania ówczesnych Polaków, aby nasz kraj po 123 latach niewoli i zaborów na nowo zaistniał na mapach Europy.

Na początku wszyscy zaśpiewali hymn „Jeszcze Polska nie zginęła”, a następnie zabrzmiały piękne pieśni patriotyczne i wiersze ukazujące jak bardzo Polska była i jest żywa w sercach Polaków. Zaraz po występie odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Jury w składzie: przewodnicząca – Pani Agata Murczek oraz członkowie – Pani Ewelina Gębarowska i Pani Aneta Fior miały za zadanie wyłonić laureatów konkursu.

Zaprezentowane zostały następujące piosenki:
1.„Rozkwitały pąki białych róż” zaśpiewała Ludwika Ślęczek,
2.„Przybyli ułani” – zaśpiewała  Danuta Bystrek
3. „Płonie ognisko i szumią knieje” – zaprezentowali w duecie  Grzegorz Pajdak i Łukasz Sakłak
4.„Jak długo w sercach naszych” – również w duecie zaśpiewali Grzegorz Sorys i Piotr Michalik
5. „Ojczyzno ma” – zaśpiewała Magdalena Migdał

Wszyscy uczestnicy najlepiej jak potrafili zaprezentowali swoje możliwości wokalne. Poziom wykonania piosenek był bardzo duży, dlatego komisja po naradzie poprosiła wszystkich obecnych na przedstawieniu, aby swoimi oklaskami pomogli ustalić kto zajął pierwsze, kto drugie i trzecie miejsce. Jak się okazało najwięcej oklasków zebrała Madzia Migdał i ona zajęła I miejsce, natomiast pozostali uczestnicy zajęli ex aequo II miejsce. Po konkursie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a na koniec wszyscy zaśpiewali „Rotę”. Uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałego wykonania pieśni patriotycznych!

Skip to content