Zabawy Andrzejkowe 2012

Nadszedł czas zabaw andrzejkowych. Mieszkanki z naszego Domu uczestniczyły w dwóch takich imprezach. Pierwsza odbyła się 20 listopada 2012 w DPS w Dębicy. Pięć mieszkanek z naszego Domu: Danusia Bystrek, Danusia Gałuszka, Eilmes Lucyna, Zosia Kawończyk i Krysia Rajczyk wraz z opiekunką Panią Agatą Burzawa wyśmienicie bawiły się tam do późnego wieczora.

Odbyło się wiele konkursów, lanie wosku, aby wywróżyć sobie przyszłość, oraz można było zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Danusia Bystrek wywróżyła sobie słodkie życie, Danusia Gałuszka wywróżyła z kart przypływ gotówki. Krysia Rajczyk była najbardziej zadowolona ze wszystkich mieszkanek, ponieważ spotkała się ze swoim bratem, który mieszka w DPS w Dębicy. Po konkursach można było potańczyć, a kto miał z tym jakieś trudności, mógł je poprawić pod czujnym okiem Sióstr Postulantek, które uczyły tańczyć „kaczuszki”. Mieszkanki wróciły z zabawy bardzo zadowolone.
Druga zabawa andrzejkowa odbyła się w naszym Domu 29 listopada 2012r. Przybyli na nią bracia nowicjusze z Klasztoru Ojców franciszkanów z Zakliczyna wraz z Ojcem Gwardianem Tomaszem Kobierskim oraz uczestnicy ŚDS ze Stróż. Również nasza zabawa obfitowała w różne konkursy i wróżby. W pierwszej konkurencji – zjadanie biszkoptów na czas – uczestniczył Ojciec Gwardian, który jak tylko mógł najszybciej pochłaniał ze sznurka ciastko za ciastkiem, ale niestety wyprzedził go brat Alan. Po długości obierek z jabłek można było wyczytać co czeka uczestników tej wróżby w przyszłości. Podnosząc kubki, pod którymi kryły się różne rzeczy, skrzętnie mieszane przez Panią Dyrektor, można było dowiedzieć się jakie niespodzianki czekają na bawiących się w przyszłości. Pani Dyrektor wylosowała klucz, co podobno ma wróżyć zmianę mieszkania. Z wylosowanych kart Pani Stenia Bagińska odczytywała co spotka losujących już niedługo, a wyrzucając liczby kośćmi do gry jawiły się albo niedalekie problemy, albo wesołe przygody. Odbył się również konkurs tańca, w którym rywalizowało ze sobą pięć par. Pierwsze miejsce jednogłośnie przypadło Pani Lucynie Eilmes wraz z bratem Alanem, którzy popisowym tańcem góralskim przebili pozostałe pary. Zabawy były przeplatane pląsami i tańcami w takt muzyki, którą przygotował dla wszystkich uczestników zabawy zespół „Gama”. Aby uzupełnić siły do tańca przygotowany został słodki poczęstunek oraz pyszny bigos.

Skip to content