Impreza integracyjna z emerytami

Imprezy integracyjne są jednym z głównych działań, których celem jest podtrzymywanie dotychczasowych relacji mieszkanek z rodzinami, byłymi pracownikami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami oraz ze środowiskiem poza Domem. Do tych imprez zalicza się również spotkanie, które odbyło się 9 września 2015r. z emerytami, rencistami, uczestnikami ŚDS w Stróżach oraz klerykami z Klasztoru z Zakliczyna. Na spotkaniu pojawili się emeryci i ci nieco starsi, ale również „świeżo upieczeni”.

Takie spotkania są jak zwykle związane z dużą dawką zabawy, tańca, dobrego humoru i pysznych przekąsek. Podobnie było i tym razem. Emeryci dzielili się swoimi opowieściami, jak spędzają wolny czas po niejednokrotnie kilkudziesięciu latach pracy w DPS. Zawsze wtedy pojawia się wiele nowych wrażeń, jak chociażby to, że nasz Dom ulega nieustannej metamorfozie. I słychać westchnienia o tym, jak to dawniej bywało, a jak teraz wszystko się zmienia. Tak już w życiu jest, że zmieniają się ludzie, zmianie ulega organizacja życia mieszkanek, budynki są modernizowane.

I właśnie podczas takiego spotkania jest czas na wspomnienia, sentymentalną podróż do czasów, które już nigdy nie wrócą, a które zapisały się w pamięci mieszkanek i byłych już pracowników. Przywołują one wiele ciepłych momentów, bo przecież każdy lubi wspominać to co zostawił po sobie. Dziękujemy wszystkim emerytom za przybycie i mamy nadzieję, że zawsze znajdą choć chwilę czasu, by nas odwiedzić, i to nie tylko podczas spotkań integracyjnych.

Skip to content