Jubileusz 100 urodzin mieszkanki DPS Stróże

8 lutego 2019 r.  był  wyjątkowym świętem, chwilą radości dla mieszkanki naszego Domu Pani Stanisławy Wójcik. Niewielu  z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia. To czas w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć chwile szczęścia  i  radości. Jeżeli człowiek przeżył wiek życia, to śmiało można powiedzieć, że doznał niezwykłego błogosławieństwa Bożego, doznał łaski za wszystko co w swoim życiu zrobił.

W tym niezwykłym dla Jubilatki dniu towarzyszyły: Pani Dyrektor Małgorzata Chrobak,  mieszkanki i pracownicy Domu Pomocy Społecznej, przedstawiciele władz samorządowych gminy Zakliczyn – Burmistrz Pan Dawid Chrobak i Kierownik USC Pani Lucyna Skalska, Powiatu Tarnowskiego – Dyrektor PCPR – Pani Anna Górska, Opiekun Prawny Pani Stanisławy – Pani Anna Owca oraz uczestnicy ŚDS wraz z opiekunami.

Pani Stanisława otrzymała listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, od Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika oraz od Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. List od Pana Premiera Mateusza Morawieckiego odczytał Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak : „ Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny. W tym szczególnym dniu proszę mi pozwolić- w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów – złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości.”

Po części oficjalnej Jubilatka cierpliwie przyjmowała życzenia i prezenty. Nie zabrakło urodzinowego tortu i wyśpiewanych życzeń. Pani Stanisławie jeszcze raz gratulujemy jubileuszu i życzymy, aby w dobrym zdrowiu przeżyła kolejne rocznice urodzinowe.  

Skip to content