Kolęda w DPS 2017

W dniu 17 stycznia 2017 r. przybył  do naszego Domu z wizytą duszpasterską kapelan Ojciec Grzegorz z nowicjuszami z Klasztoru Ojców Franciszkanów. Tradycyjna „ kolęda” rozpoczęła się od wystawienia spektaklu jasełkowego pt. Pociąg zbawienia” w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkanek naszego Domu.

Akcja wydarzeń przeniosła nas wraz z trójką bezdomnych koczujących na dworcu kolejowym we współczesny wigilijny dzień. Pasterze i królowie szukają Mesjasza, zaś Herod z lęku chce Nowonarodzonego wyeliminować z życia i historii. Uroku inscenizacji dodały śpiewane kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Publika doceniła kunszt aktorski gromkimi brawami.
Po przedstawieniu nastąpiła ceremonia modlitw – domowej liturgii, rozważanie  Słowa Bożego. Witając się słowami „pokój temu Domowi” Kapelan życzył,  aby stale był w tym Domu obecny Chrystus, który przychodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Po tym nastąpił obrzęd błogosławieństwa  pomieszczeń Domu z pokropieniem wszystkich obecnych wodą święconą. W radosnym nastroju śpiewaliśmy kolędy. Mieszkańcy i pracownicy otrzymali na pamiątkę święte obrazki. Po tym, jakże ważnym obrzędzie, przybyli goście zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

Skip to content