Sukces naszej mieszkanki w Ogólnopolskim konkursie plastycznym

9 września br. mieszkanka naszego Domu wzięła udział w małopolskiej Gali Finałowej XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” , która miała miejsce w Kopalni Soli w Wieliczce. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy św. Kingi. Tematem tegorocznej edycji konkursu były „Podróże moich marzeń”. Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. Nasza mieszkanka zdobyła wyróżnienie w kategorii „Fotografia”.

Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk minister Bożeny Borys-Szopy, posłanki i przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Urszuli Ruseckiej, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz Marty Mordarskiej – Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

 „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to największy w Polsce przegląd prac artystycznych placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych,  który promuje i nagradza twórczość osób z niepełnosprawnością. Obecna edycja konkursu odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.   

Ogólnopolska Gala finałowa odbędzie się 13 listopada 2019 r. Na Zamku Królewskim w Warszawie.

Skip to content