Wigilia 2020

„Spotkajmy się przy stole,
Podzielmy się sercami,
Z tymi, którzy są teraz
I co byli z nami.
Bo Bóg rozdaje miłość,
Wszystkim, bez wyjątku,
Zesłaną na ziemię
w małym Dzieciątku.”

Wigilia to najbardziej uroczysty dzień w roku, na który wszyscy z niecierpliwością czekamy. Zorganizowanie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w czasie pandemii z zachowaniem zaleceń sanitarnych i licznych rekomendacji było dla nas niezwykle trudnym zadaniem. Pracownicy naszego DPS-u zadbali o to, żeby ten dzień był wyjątkowy. Jak co roku Dom został pięknie udekorowany własnoręcznie przygotowanymi dekoracjami.

24 grudnia wszyscy mieszkańcy Domu zgromadzili się przy Wigilijnym stole. Dyrektor DPS-u Pani Małgorzata Chrobak złożyła wszystkim serdeczne życzenia  zdrowia, wytrwałości, powrotu do normalności  oraz abyśmy w tym samym gronie spotkali się za rok. Pani opiekunka odmówiła modlitwę po czym, wszyscy przełamując się symbolicznie opłatkiem zasiedli do wieczerzy .

Tegoroczna Wigilia była inna niż do tej pory.  Z powodu panującej pandemii mieszkańcy naszego Domu zostali podzieleni na grupy i  spożywali wieczerzę wigilijną na jadalni oraz na świetlicy.

Na stołach przykrytych białym obrusem, pojawiły się wigilijne potrawy przygotowane przez panie kucharki: zupa grzybowa, ziemniaki, kapusta z grochem, ryba smażona, pierogi z kapustą i grzybami, makaron z makiem, kasza ze śliwkami i warzywami, groch ze śliwką oraz kompot z suszu.  Spotkaniu towarzyszyła rodzinna, radosna i  świąteczna atmosfera.

Mimo panującej pandemii, Boża Dziecina przyszła na świat i napełniła nasze serca nadzieją!

Skip to content