Wycieczka mieszkanek

Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na dziedzińcu klasztoru zaraz po przyjeździe czekał na naszych wycieczkowiczów Ojciec Przewodnik, który przybliżył dzieje sanktuarium, dróżek pasyjnych oraz ich fundatorów, a także historię kultu Matki Bożej w jej cudownym Kalwaryjskim wizerunku.

Następnym etapem na trasie wycieczki były Wadowice. Również tam czekał na nas na parkingu przewodnik, który oprowadził nas po najważniejszych miejscach Wadowic, związanych oczywiście z Janem Pawłem II. Po zwiedzaniu Wadowic mieliśmy zarezerwowane on-line bilety wejściowe na niedawno udostępniony dla zwiedzających Dom Rodzinny Karola Wojtyły ( po 3-letnim remoncie ).

Jest to niezwykłe miejsce, gdzie nowoczesna technika multimedialna i historia zawarta w eksponatach przenoszą zwiedzających do czasów dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły.

Po wizycie w tym wyjątkowym muzeum, był oczywiście czas na wadowickie kremówki, a potem pyszny obiad w zarezerwowanej dla nas Restauracji Ogrodowej w samym centrum Wadowic. Wycieczka była bardzo udana, humory dopisywały i choć zmęczenie pod koniec wycieczki dawało o sobie znać, to nikt na nic się nie skarżył.

Skip to content