XI Biesiada DPS Stróże

To już 11 lat odkąd biesiadujemy w naszym Domu. Jak co roku zaczyna się od wielu, wielu przygotowań, w które całe serce wkładają pracownicy, by niczym ta biesiada nie ustępowała poprzedniej. Mieszkanki z kolei od kilku tygodni przygotowywały przedstawienie. Kiedy nadszedł ten dzień, jedynym zmartwieniem, które wprawiało organizatorów w stan niepokoju była jedynie pogoda. Ale i tym razem udało się spędzić biesiadny dzień w słonecznej aurze.

Na naszą integracyjną imprezę przybyło wielu znamienitych gości: Pan Starosta Roman Łucarz wraz z małżonką, Pan Wicestarosta Mirosław Banach, Pan Sekretarz Wacław Prażuch wraz z małżonką, Radni Powiatu – Pan Dawid Chrobak z małżonką oraz Pan Kazimierz Korman, Pani Dyrektor PCPR Wiesława Iwaniec, dyrektorzy zaprzyjaźnionych dps-ów oraz placówek oświatowych, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Jerzy Soska, nasi wspaniali emeryci, sponsorzy, oraz mieszkańcy dps-ów, no i oczywiście nasze mieszkanki i uczestnicy ŚDS w Stróżach.  Na początku Biesiady Pani Dyrektor Małgorzata Chrobak przywitała –wszystkich gości, następnie Wicestarosta Mirosław Banach otwarł imprezę życząc wszystkim udanej zabawy. Część artystyczna, jaką zaprezentowały nasze mieszkanki pod kierownictwem terapeutek była imponująca. Pokaz rewelacyjnej  mody ekologicznej z niezwykle humorystycznym komentarzem Pani Agnieszki Krzan był znakomity i bardzo podobał się publiczności. Kolejną atrakcją imprezy były występy gwiazd wieczoru: Julii Bagińskiej – zdobywczyni drugiego miejsca X-tego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w tym roku w Krakowie oraz sióstr Kasi i Karoliny Świerczek wraz Adamem i Krzysztofem Pyrek.

Po występach wszyscy zostali zaproszeni na przygotowane poczęstunki. Jak zwykle oferta dla pokrzepienia ciała była bardzo obfita. Można było zjeść dania grillowe, słodkości, owoce, chłopskie jadło, napić się napojów gorących i zimnych, podawane były gorące dania. Funkcjonowało stoisko z losami, gdzie oprócz wylosowanej rzeczy można było ponownie uzyskać w dodatkowym  losowaniu jedną wielu atrakcyjnych nagród. Zabawa taneczna przeplatana licznymi konkursami była znakomitym relaksem dla wszystkich. Wieczorem na niebie zabłysły sztuczne ognie, zapłonęły pochodnie i lampki. Wszyscy dobrze się bawili do bardzo późnych godzin wieczornych. I znów –  nieco nieskromnie –  z dumą stwierdzamy, że to kolejna udana biesiada w naszym Domu.

Skip to content