XV Biesiada Domu Pomocy Społecznej w Stróżach

W dniu 30 sierpnia 2018 r. odbyła się 15-ta Biesiada w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania były gorące klimaty meksykańskie. Swoją obecnością zaszczycił nas poseł na Sejm RP, władze powiatowe, władze gminne, dyrektorzy z mieszkańcami zaprzyjaźnionych DPS-ów, uczestnicy: ŚDS Stróże, WTZ Dzierżaniny, Centrum Aktywizacji i opieki seniorów z Kończysk oraz  sponsorzy i przyjaciele.

Na początku Biesiady Pani Dyrektor Małgorzata Chrobak powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Tarnowskiego Pan Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Pan Jacek Hudyma, Poseł na Sejm RP Pan Michał Wojtkiewicz i Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak.

Po przemówieniach rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez Mieszkanki z zespołu „ Orchidea” oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Stróżach, którzy zaprezentowali się w  piosenkach o tematyce meksykańskiej oraz wykonali własny układ choreograficzny tańca meksykańskiego.

Po występie naszych mieszkanek zaprezentowała się dwójka młodych i bardzo utalentowanych tancerzy Emilii Sajdak i Adriana Surga na co dzień tańczących w klubie KLASA  Studio Tańca BERGER S.M. z Tarnowa.

Gwiazdą wieczoru był Pan Krzysztof „K.A.S.A.” Kasowski polski  muzyk, kompozytor i podróżnik. Uczestnicy Biesiady usłyszeli m.in. piosenkę „Maczo”  i  „Piękniejsza”.

Podczas wspólnego biesiadowania mieszkanki i goście bawili się już tradycyjnie przy dźwiękach zaprzyjaźnionego zespołu „GAMA”. Nie zabrakło również stoisk z ciastami, napojami, „ chłopskim jadłem” oraz przysmakami z grilla. Jak co roku dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, po której odbyło się dodatkowe losowanie 10 – ciu  nagród „głównych” . Wszyscy bawili się wspaniale do późnych godzin wieczornych.

Skip to content