XXII Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych 2016

20 stycznia 2016r. nasz zespół „Orchidea” uczestniczył w XXII Małopolskim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Tuchowie. Kto nie odwiedził Przeglądu Kolędniczego w Tuchowie ten nie jest w stanie sobie wyobrazić, jaka atmosfera tam panuje. Radość mieszkańców DPS-ów ze wspólnego kolędowania jest wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Przegląd rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Tuchowskiej, po której wszyscy udali się do Domu Kultury na oficjalne otwarcie, gdzie nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz miasta i powiatu, przełożonych klasztoru Ojców Redemptorystów, dyrektorów i mieszkańców DPS oraz gospodarzy Przeglądu – DPS Karwodrza.  Zaproszeni goście otrzymali od Pani Dyrektor Władysławy Stefańskiej pamiątkowe anioły, a mieszkańcy domów kosmetyki i słodycze.

Czternaście zespołów   zaprezentowało w tym dniu  wyjątkowe przedstawienia jasełkowe. Każde było przygotowane jak najlepiej. Pokazane były piękne stroje, ciekawa oprawa muzyczna, różnorodne scenariusze  i aktorzy, którzy za każdym razem wkładają w jasełka całe swoje serca. Przy wypełnionej po brzegi widowni , mimo mroźnej aury za oknem, gromkie brawa dodawały występującym mieszkańcom otuchy, a ciepłe słowa podziękowań utwierdziły, że to co robią ma sens. Jak co roku, odbyła się również prezentacja szopek bożonarodzeniowych. Organizatorzy nie przyznają miejsc szopkom, ponieważ każda jest  oryginalna i na swój sposób bardzo piękna, dlatego wszystkie szopki otrzymują nagrody od sponsorów. Jak co roku nasza szopka  budziła zachwyt oglądających. Została nagrodzona przez Wicestarostę powiatu tarnowskiego Pana Zbigniewa Karcińskiego. Zapraszamy do galerii zdjęć z Przeglądu Zespołów Kolędniczych.

Skip to content